Czym jest migrena?

Każdego z nas dopada czasem silny i nieustający po lekach przeciwbólowych ból głowy. Pulsuje on przez kilka godzin, a czasem nawet dwa czy trzy dni. Dodatkowo w tym momencie wszystko co znajduje się wokół bardzo nas drażni. To migrena. Można sobie jednak z nią poradzić. Wystarczy wiedzieć co to za choroba.

Migrena i jej objawy

Migrena objawia się silnym, pulsującym bólem głowy. Towarzyszy temu także ból w okolicy oczu, zaburzenia widzenia, światłowstręt, silne poty oraz wymioty. Może zapowiedzieć ją tak zwana aura, bądź może ona wystąpić bez niej. O tym, że może pojawić się migrena świadczą rozdrażnienie, ogólne złe samopoczucie, zmęczenie oraz senność. Aura zazwyczaj występuje około 3 godzin przed tym jak pojawia się migrena.

Migrena i jej przyczyny

Tak naprawdę naukowcy jeszcze nie wiedzą dlaczego migrena występuje. Jej bezpośrednie przyczyny nadal pozostają dla nich tajemnicą. Prawdopodobnie jest to związane z pracą receptorów znajdujących się w korze mózgowej oraz nadmiernym wydzielaniem się serotoniny.

Migrena – leczenie

Migrena jest chorobą, którą trudno się leczy. Można jednak ją opanować, podając leki przeciwbólowe, choć nie wszystkie są w stanie pomóc, a także leki przeciwwymiotne i uspokajające. Niestety, leczenie migreny polega tylko na zmniejszeniu i niwelowaniu objawów.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*