Marihuana na schizofrenię

Schizofrenia, opis

Ludzie chorują na duszy i ciele. Fizyczne schorzenia są często trudne do zaakceptowania, bo w poważnym stopniu ograniczają i utrudniają życie. Choroby fizyczne łączą się z bólem, dyskomfortem i różnego rodzaju ograniczeniami. Ale choroby psychiczne o wiele bardziej dają się we znaki, chociażby dlatego, że są mniej rozumiane i akceptowane społecznie. Schorzenie natury psychicznej trudniej zrozumieć i ogarnąć. Niby nic się nie dzieje, a jednak funkcjonuje się inaczej. Jednym z najczęstszych schorzeń tego typu jest schizofrenia. Choroba pojawia się najczęściej u młodych osób. Bardzo często wymaga leczenia szpitalnego. Schizofrenia jest chorobą przewlekłą i nawracającą. W okresach remisji pacjenci funkcjonują zupełnie normalnie. Nawroty choroby zdarzają się w różnych odstępach czasu. Najważniejszymi objawami są urojenia i omamy, które kierują uczuciami, wrażeniami i poczynaniami pacjentów. Pod ich wpływem chorzy podejmują najróżniejsze decyzje, których skutki mogą być groźne dla nich samych i otoczenia.

Marihuana, opis

Marihuana należy do używek, czyli produktów zażywanych przez ludzi w celu zmiany samopoczucia psychicznego i nastroju. Pali się ją podobnie jak papierosy, przy czym susz kupuje się w małych opakowaniach i samodzielnie wypełnia się nim bibułki. Marihuana dostępna jest w niektórych krajach Europy. Należą do nich Hiszpania i Holandia. W wielu krajach hodowla konopi indyjskich i produkcja popularnej maryhy jest zakazana prawnie. Również w Polsce nie wolno hodować konopi, a także produkować i sprzedawać popularnej trawki. Za postępowanie wbrew tym zakazom grożą nawet kary pozbawienia wolności.

Marihuana na schizofrenię

Pacjenci chorzy na schizofrenię, podobnie jak wiele innych grup chorych, wypróbowują marihuanę w celu łagodzenia przykrych objawów choroby. Zdaniem niektórych, palenie trawki przynosi sporą ulgę w lęku i niepokoju towarzyszącemu tej chorobie. Inni z kolei twierdzą, że palenie skrętów niczego nie zmienia w ich samopoczuciu, a nawet pogarsza je, bo powoduje problemy z koncentracją uwagi i osłabia. Istnieją badania potwierdzające pozytywny wpływ oleju z konopi na objawy schizofrenii. Dotyczą jednak zbyt małych grup, by można je było uznać za reprezentatywne i wiarygodne.

Źródło:

Tanie Sianie - Nasiona Marihuany