Stosowanie marihuany medycznej w leczeniu onkologiczym

Od kilku lat nie cichną dyskusje na temat legalizacji marihuany leczniczej. Przez większość społeczeństwa uważana za niebezpieczny narkotyk, w świetle ostatnich badań może być z powodzeniem wykorzystywana w leczeniu chorób nowotworowych.

Marihuana jako środek łagodzący objawy

Wielu badaczy docenia stosowanie marihuany medycznej w przeciwdziałaniu bólom nowotworowym oraz bólom neuropatycznym, związanym z uszkodzeniami układu nerwowego. Dzięki temu może być stosowana jako kuracja wspierająca o znacznie mniejszej szkodliwości niż stosowana obecnie morfina czy opioidy. Skutecznie przeciwdziała również najczęstszym skutkom chemioterapii do których należą nudności, wymioty i zaburzenia łaknienia. Marihuana medyczna uspokaja i przywraca apetyt, co jest szczególnie ważne przy rekonwalescencji chorego po chemioterapii. Na tym jednak nie kończą się jej dobroczynne właściwości.

Marihuana jako środek leczniczy

W świetle ostatnich badań marihuana może również okazać się skutecznym lekiem na różne odmiany nowotworu. Pozytywne efekty zanotowano w przypadku leczenia białaczki, raka piersi, raka jelita grubego oraz czerniaka- złośliwego nowotworu skóry. Badania nad mechanizmami działania i potencjalnym dawkowaniem ciągle trwają- jednak wstępne eksperymenty na zwierzętach pozwalają upatrywać w marihuanie leczniczej skutecznego leku do walki z chorobami nowotworowymi.

Odwiedź sklep z nasionami marihuany https://www.taniesianie.pl/